Vlhkost v bytě, vlhkost vzduchu v domě

Přijde vám, že je ve vašem bytě příliš vysoká vlhkost? Už to trvá delší dobu a vy to stejně neřešíte? Měli byste začít a to velmi rychle! Jestliže na lidský organismus dlouhodově působí zvýšená vlhkost vzduchu, může to vést ke zdravotním komplikacím.

Další nevýhodou příliš vlhkých místností je, že v nich lehcevznikají nepříjemné plísně, které lidem taky zrovna neprospívají. Proto je důležité zvýšenou vlhkost v domě či bytě řešit a hezky se jí zbavit. Máme pro vás skvělé řešení a tím jsou odvlhčovače vzduchu.

Odvlhčovače vzduchu

Odlvhčovače vzduchu jsou vynikající pomocníci do domácnosti, kteří vás dokáží zbavit zvýšené vlhkosti. Princip jejich fungování je velmi jednoduchý. Ani ovládaní přístroje není nikterak složité a zvládne ho opravdu každý. V naší nabídce najdete odvlhčovače vzduchu, které byly vyrobeny pouze v Evropské Unii. Splňují proto všechny normy a nařízení, kterými se výroba a provoz těchto zařízení musí řídit.

Pokud si budete chtít odvlhčovač vzduchu pořídit, měli byste vědět, že ideální vlhkost vzduchu v místnosti by se měla pohybovat okolo 45 - 60% relativní vlhkosti. Tato vlhkost je pak ideální nejen pro lidské obyvatele, ale i pro vaše zvířecí miláčky. Další užitečnou funkcí odvlhčovačů vzduchu je, že mohou sloužit i jako vysoušeče zdiva na stavbách.

Kondenzační odvlhčovače vzduchu

Samotné odvhlčovače vzduchu rozdělujeme do dvou kategorií podle toho, jaký je jejich princip fungování. Jedna z těchto kategorií jsou kondenzační odvlhčovače. Ty pracují tak, že pohlcují vlhkost vzduchu a ta v samotném přístroji kondenzuje. Nabízíme vám různě výkonné odvlhčovače vzduchu, které za den zvládnou kondenzovat až 18 litrů vody. Vyberte si například kondenzační odvlhčovač vzduchu Tectro TD 10.

Adsorpční odvlhčovače vzduchu

Druhou širokou skupinou odvhlčovačů jsou adsorpční odvlhčovače vzduchu. U těchto odvlhčovačů prochází vlhký vzduch přes silikagelový materiál, který se kontinuálně regeneruje. Celý okruh tedy pracuje bez kompresoru. Chod adsorpčního odvlhčovače je tak velmi tichý, ale přitom je extrémně účinný. Nabízíme vám adsorpční odvlhčovač Zibro DD 108.

Ovšem, pokud si nechcete pořídit odvlhčovače vzduchu, protože se vám prostě do té dané místnosti nehodí, můžete si pořídit přenosná kamna. Ty místnost krásně vyhřejí, takže se taky podstatně sníží její relativní vlhkost. Vy budete spokojeni a bude se vám lépe bydlet.