Mechanické vodní filtry pomohou ochránit vaše domácí spotřebiče

Voda, kterou doma používáme, se dá filtrovat hned několika různými způsoby. Nejprve se obvykle odstraňují mechanické nečistoty, poté se také voda speciálně upravuje magnetickým polem a na závěr přijde na řadu finální úprava pitné vody. V tomto stručném přehledu se dozvíte, jak funguje první fáze úpravy vody, tedy mechanická filtrace.

Jak funguje mechanická filtrace vody

Filtry na mechanické nečistoty hrají klíčovou roli přímo u vstupu vody do bytu, domu či jakékoli jiné budovy. Jejich hlavním úkolem je vyčistit vodu od mechanických nečistot jako jsou například pevné částice, jiné kapaliny či rez. Na hlavním přívodu vody je nainstalován onen mechanický filtr, do něhož je kapalina přiváděna, poté pokračuje přímo do těla filtru a posléze je odváděna ven středem hlavy. Tento jednoduchý princip základní filtrace zaručí, že se k vám do domu dostane voda zbavená veškerých zbytků písku a rzi

Potřebujete se dozvědět více informací o jednotlivých fázích filtrace vody? Zeptejte se nás skrze formulář pod tímto článkem a zároveň si rovnou prohlédněte naši nabídku vodních filtrů.

Proč jsou mechanické vodní filtry důležité

Mechanický filtr na vodu má za úkol ochránit vaše domácí spotřebiče před rychlým opotřebením v důsledku nekvalitní vody. Všechny spotřebiče a součásti vodovodního systému (viz. seznam níže) vydrží díky kvalitní mechanické filtraci vydrží mnohem déle.

rozvody vody pračka
splachovací ventily těsnění vodovodních kohoutků
myčka ostatní vodní filtry

Třetí fáze filtrace pomůže výrazně zlepšit chuť a kvalitu pitné vody

V první části toho článku jsme stručně zmínili celý proces filtrace vody, který je v základu rozdělen do 3 fází. Právě pro finální (třetí) fázi filtrace pitné vody slouží naše kvalitní vodní filtry Fontanus, které pomohou výrazně zlepšit chuť pitné vody, odstraní nežádoucí zápach a především vodu zbaví škodlivých dusičnanů a chlóru. O filtrech Fontanus se dozvíte více v následujícím videu: