Úprava kapalin magnetickým polem

Na přístroje Supertok je vydán CERTIFIKÁT VÝROBKU č. B-30-00458-03. Na základě výsledného hodnocení výrobků, přicházejících do styku s pitnou vodou vydaly Zdravotní ústavy v České i Slovenské republice výrobkům Supertok kladné hodnocení.

Kvalita Supertoku je především dána dvojnásobným průtokem kapaliny silovým polem vylepšené konstrukce labyrintu větších a účinnějších permanentních magnetů a použitím ušlechtilých materiálů pro pouzdro. Zvětšenými rozměry výrobků je zajištěn průtok kapaliny bez omezení. Magnety jsou ošetřeny schválenou barvou s atestem na pitnou vodu.

Co je vodní kámen? 
Usazeninám, které vznikají uvolněním minerálů z vody říkáme vodní kámen či kotelní kámen. Jinak užitečné materiály se tak stávají naším nepřítelem.

Jak se lze bránit? 
Chemií nebo fyzikou. Magnetický přístroj Supertok je ekologický - využívá fyziku! Zpomalí tvorbu vodního kamene na minimum, obvykle ji zastaví zcela a to bez použití chemikálií. I velmi tvrdá voda po ovlivnění Supertokem získá fyzikální vlastnosti vody měkké.

Mohu se zbavit i starých usazenin? Ano! 
Narostlý vodní kámen je odbouráván protékající vodou a jako minerál se v mikroskopické suzpenzi odplavuje. Voda po průtoku Supertokem je schopna rozpouštět staré úsady po dobu 8 - 12 hod., zcela se vytratí účinky až ccz po 24 hodinách, nedojde-li v té době k dalšímu průtoku vody magnetickým polem Supertoku.

Čím je vyšší spotřeba vody, tím jsou lepší účinky magnetického zařízení. U technických zařízení se zlepší nejen průtok, ale i energetická účinnost teplosměnných ploch ÚT, činnost sedel thermoventilů apod. Podstatným zvýšením životnosti instalatérských a topenářských výrobků se ušetří finanční náklady na údržbu a obnovu.

A co plasty a měď? 
I v těchto rozvodech se vodní kámen tvoří! Rizikem je, že v plastovém potrubí se vzniklé částečky vodního kamene uvolní, vydřou baterie, ucpou trysky,sprchy. Krizová jsou místa náhlého zúžení, místa s kovovými přechody mezi plasty. Na konci rozvodu inkrustace napadá těleso bojleru, výměník karmy, plynový kotel, automatickou pračku, myčku nádobí, trysky masážních van, zavlažovací systémy - tam všude pracuje a chrání Supertok.

Kam se přístroj montuje? 
Montuje se do potrubí, buď před jednotlivá zařízení, která chceme chránit, nebo nejlépe na patu domu (za vodoměr nebo domácí vodárnu), tak chráníme celý systém.

Může se Supertok zanést? 
V žádném případě nezaroste vodním kamenem! Montujeme-li jej na patu domu, doporučujeme před něj vsadit filtr na hrubé nečistoty. Filtr velikosti G 1/2 až G 3 též dodáme dle potřeby a přání zákazníka.

Jak určit velikost? 
Určující je způsob ohřevu vody, četnost odběrů a délka rozvodu.Čím delší zdržení a větší akumukační nádrže, tím větší přístroj s většími a silnějšími magnety.

Supertok je doporučován do nového rozvodu jako prevence.