Klimatizace do bytu

Porozhlíželi jste se po nové klimatizaci do bytu a připadáte si v té změti různých variant klimatizací, které současný trh nabízí, zcela ztraceni? Není divu, klimatizací, které jsou dnes k dostání je nepřeberná spousta a navzájem se liší hned několika základními vlastnostmi. Pojďme si ty nejdůležitější z nich trochu osvětlit.

Podle čeho vybrat klimatizaci do bytu?

První co bychom měli zvážit, ještě než se začnete dívat po samotných klimatizacích, je:

  • velikost bytu, popřípadě počet pokojů, které bychom chtěli klimatizovat
  • cenová relace, v níž budeme danou klimatizaci do bytu hledat
  • seznámíme s prověřenými typy klimatizací, které jsou na trhu

Mobilní klimatizace do bytuU klimatizací rozlišujeme dva základní typy, a to klimatizaci stacionární a mobilní. Stacionární klimatizace je určena k přimontování na zeď, to znamená, že vám nebude zavazet nikde v prostoru. Její hlavní výhodou oproti klimatizaci mobilní je o poznání nižší hlučnost. Malé mobilní klimatizace si zase můžete postavit kamkoliv potřebujete a vaše peněženka se při jejich koupi tolik neprohne.

Mobilní nebo stacionární klimatizace?

Ne všechny domácí klimatizace mají stejný výkon. V naší nabídce najdete mobilní klimatizace s chladícím výkonem od 2000 do 3200 W. Tento faktor byste neměli opomenout zvážit a ujasnit si, zda vám ta či ona klimatizace bude stačit nebo naopak není-li pro vaše domácí účely zbytečně výkonná.

Stacionární klimatizace do bytuCo se týče stacionárních neboli pevných klimatizací, tam se výkon pohybuje ve vyšším měřítku od 2600 do 5000 W. Stacionární klimatizace se navíc mohou skládat ze dvou částí, vnitřní a venkovní. K dostání jsou už ale i typy, které venkovní část mít nemusí a pevnou klimatizaci si tak mohou pořídit i ti, kteří nemají možnost umístit klasickou venkovní část pevné klimatizace na svůj dům. Díky tepelnému čerpadlu umístěnému v této klimatizaci, ji lze využít i pro částečné vytápění.

Trápí-li vaše obydlí vlhkost, pořiďte si rovnou klimatizaci do bytu s odvlhčovací funkcí. Jedná se o domácí klimatizace, které obsahující sběrač vody.